Fizjoterapeuta zalecił proste ćwiczenie, są zbawieniem dla kobiet po 50 roku życia: pomogą w bólach pleców i stawów

Bardzo ważne jest to, by dbać o swoje zdrowie. Szczególnie plecy w obecnych czasach są przez nas najbardziej zaniedbywanie i potrzebują szczególnej opieki.

Dlatego powinniśmy o nie zadbać, zwłaszcza gdy wciąż stoimy w pracy i nie wykonujemy żadnej aktywności fizycznej. W przypadku kobiet często dochodzi do bólów miednicy, w dole pleców czy nerwu kulszowego. Powinny zatem skorzystać z ćwiczeń, które im w tym pomogą.

W czym pomagają te ćwiczenia:

  • Przede wszystkim z bólami: kolana, barka, pleców
  • Radzą sobie w zapaleniu i bólu nerwu kulszowego
  • Pomagają wyszczuplić nogi
  • Relaksują
  • Wzmacniają mięśnie miednicy
  • Poprawiają ukrwienie organizmu, dzięki czemu walka z żylakami jest prostsze

Ćwiczenia

  • Nie są one trudne i możemy je wykonywać we własnym domu. Dzięki temu pozbędziemy się bólu i będziemy mogli wrócić do codziennych zajęć.
  • Warto z nich korzystać każdego dnia. Poprawimy kondycję swojego ciała, dzięki czemu lepiej będzie znosić naszą codzienną pracę. Istotne jest także to, by ćwiczyć na tyle, na ile potrafimy. Nic na siłę.
  • Normalne jest to, że na samym początku nie będziemy w stanie ćwiczyć godzinami. Niektóre pozycje będą bardziej męczące i powinniśmy się z tym pogodzić. Z czasem będą wychodzić nam lepiej.

Program treningowy

W takim razie zabierajmy się za ćwiczenia. Przyda się mata i trochę przestrzeni. Na początek kładziemy się na plecach, kolana zginamy. Robimy wdech i podnosimy rękę, po czym opuszczamy ją do tyłu. Wydech, powrót do poprzedniej pozycji. Ćwiczenie na jedną rękę powinno trwać 30s.

Nie kładziemy tutaj ręki na podłodze, ale jedynie dotykamy powierzchni. Chodzi o to, by mięśnie były napięte i cały czas pracowały. Nie odrywamy kręgosłupa i ramion od maty.

Przy następnym ćwiczeniu robimy niemal to samo. Różnicą jest to, by wykonać płynny ruch obiema rękami. Wtedy ćwiczymy przez 60s.

Co ciekawe to proste ćwiczenie zaleca się osobom, które chorują na artretyzm, mają bóle barków lub chorobę zwyrodnienia stawów.

Kładziemy ręce na boki, wracamy do poprzedniej pozycji. Utrzymujemy je wciąż w napięciu i nie kładziemy na podłogę. Istotne jest to, że podczas ćwiczenia możemy poczuć lekkie pieczenie, ale zniknie, nie trzeba się tym przejmować.

Aby osiągać najlepsze efekty podczas ćwiczeń, trzeba zawsze prawidłowo oddychać i dbać o płynność ruchów. Teraz rozkładamy ręce na całą szerokość maty, trzymamy je uniesiona wnętrzem dłoni ku górze. Delikatnie poruszamy góra-dół. Przez minutę.

Nie opuszczamy rąk, odwracamy dłonie i powtarzamy to ćwiczenie przez minutę. Następnie ręce za głowę, oddech, opuszczamy je płynnie, nie dotykając podłogi. Na wzmocnienie mięśni miednicy jest kolejne ćwiczenie: Leżymy dalej na podłodze. Podnosimy jedną nogę, przysuwamy do siebie, po czym odsuwamy.

Miednica pryz tym nie powinna się w ogóle poruszać. 2 min. na każdą nogę. Następnie: nogi układamy na boki, łączymy stopy. Trzymamy nogi w powietrzu przy napiętym brzuchu. Dzięki temu możemy poprawić swój metabolizm i przepływ limfy.

Jak widać ćwiczenia rzeczywiście nie są trudne, nie zajmują wiele czasu, a dzięki nim możemy poprawić swoje zdrowie.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!