Zastąp proszek do prania zwykłym octem. Poradzi on sobie znacznie lepiej niż sklepowa chemia, a przy tym nie zaszkodzi naszemu zdrowiu.
Coraz bardziej popularne staje się zastępowanie chemicznych płynów naturalnymi środkami czyszczącymi. Praktycznie każdy ma go w swojej kuchennej szafce – ocet. Poznaj jego wyjątkowe zastosowanie.
Proszki do prania to produkty o bardzo bogatym składzie chemicznym. Powoduje podrażnienia skóry i liczne reakcje alergiczne. Zastanawiałeś się kiedyś czy można go czymś zastąpić? Zamiast tradycyjnych proszków ze sklepowych półek spróbuj do prania użyć najzwyklejszego octu z domowej spiżarki.
Gwarantujemy, że poradzi on sobie z zabrudzeniami nie gorzej niż chemiczny preparat. Sceptycznie podchodzisz do tego pomysłu prawda?
Spróbuj, a przekonasz się, że to naprawdę działa.
Co więcej, ocet nie tylko poradzi sobie z plamami, ale też dzięki unikalnemu składowi zapobiegnie blaknięciu tkanin. Ponadto ocet zmiękcza zarówno wodę, w której pierzemy jak i materiały. Dodatkowo zapewnia efekt antystatyczny. Zatem możesz zapomnieć o elektryzujących się ubraniach.
Zżółknięte białe ubrania?
Żaden problem! Ocet i z tym sobie świetnie poradzi! Pożółkłe koszule i zszarzałe ręczniki dzięki dodaniu octu do prania odzyskają dawną świeżość. Kwas w nim zawarty doskonale rozpuszcza cząsteczki brudu.
Uporczywe plamy nie mają z nim szans.
Od dziś możesz zapomnieć o kupowaniu drogich specjalistycznych preparatów odplamiających. Ocet usunie również stęchłe i nieprzyjemne zapachy z odzieży.
Nie lubisz segregować prania?
Od teraz nie musisz. Ocet zapobiega farbowaniu się ubrań. Wystarczy tylko, że kolorową rzecz lekko w nim namoczysz, a możesz być pewien, że nie zniszczysz swoich części garderoby.
Dbasz o sprzęty gospodarstwa domowego, w tym o swoją pralkę?
Doskonale! Ocet uchroni ją przed osadzaniem się kamienia z twardej wody, a także zlikwiduje rozwój pleśni i bakterii oraz nieprzyjemne zapachy.
Zatem nasuwa się pytanie gdzie i ile go nalać?
Zależy to od tego, jaki efekt chcesz uzyskać. Otóż 200 ml pozwoli ci na skuteczną walkę z plamami, zaś już 100 ml płynu zapewni efekt antystatyczny i zapobiegnie farbowaniu odzieży. W occie możesz namaczać plamy, ale też całe ubrania. Dodawaj go zarówno do pojemnika na proszek jak i do bębna pralki.
Chcesz zrobić pranie i wyczyścić pralkę?
Użyj większego stężenia, czyli 200 ml płynu. Zapewne już powoli przekonujesz się do tego, że ocet może posłużyć ci podczas prania. Jednakże musimy cię ostrzec, by nie stosować go do delikatnych tkanin jak np. jedwab. To materiał wrażliwy na działanie kwasów.
Do grona materiałów, których nie powinniśmy konfrontować z płukanką octową należą także skóra, koronka, satyna, szyfon i aksamit. Zachowaj ten artykuł, a z pewnością nie raz do niego wrócisz! Podziel się tą wiedzą z najbliższymi przyjaciółmi i rodziną. Zaskoczysz niejedną osobę.
Comments are closed.